Korucular ve muhtarların özlük haklarını iyileştirdik
Korucular ve muhtarların özlük haklarını iyileştirdik Yıllardır mağduriyet yaşayan korucular ve muhtarların özlük haklarında ve maaşlarında iyileştirmeler yapıldı. TBMM Genel Kurulunda görüşülen Torba Yasada geçici köy korucularımız ve muhtarlarımızın özlük hakları ve maaşlarında iyileştirmeler yapıldı.

 “Muhtarlarımızın ve geçici köy korucularımızın uzun süredir beklediği güzel haberi yine Ak Parti iktidarının verdiğini, halkın yanında olan bir iktidarın halka hizmet için çalışmaktadır.

Muhtarlarımız köylerimiz ve mahallelerimizin daha iyi olması ve daha yaşanılabilir hale gelmesi için çalışmaktadır.Ancak devlet olarak onlara verdiğimiz maaş gerçektende çok düşüktü.Uzun süredir üzerinde çalıştığımız düzenlemeyi Meclis Genel Kurulunda görüşerek hayata geçirdik.Muhtarların 460 TL olan maaşlarını 875 TL’ye çıkardık.Yaklaşık olarak % 90 lık bir artış  sağlamış olduk.Bu rakamlar muhtarlarımızın hak ettiği maaşlar olup hayırlı olmasını diliyorum.

Ayrıca torba yasada yıllardır bölgemizde teröre karşı canlarını feda edercesine mücadele eden geçici köy korucularımızın emekli maaşlarında da iyileştirmeler yaptık. Yapılan mücadelenin karşılığı olmasa da devlet olarak geçici köy korucularımızın yanında olduğunu bir kez daha göstermiş olduk. Yapacağımız daha bir çok düzenlemeler mevcuttur.İnşallah bu düzenlemeleri de hayata geçirerek vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşamasını sağlayacağız.Yapılan düzenlemelerin geçici köy korucularımıza ve muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

12.07.2013

Bitlis'te Gelişmeler

Bitlis Hakkında

İlçelerimiz